Udostępnij

Dlaczego warto korzystać z urządzeń elektronicznego nadzoru artykułów (EAS)  ?

 

Czy wiesz, że kradzież jest nadal poważnym problemem dla większości detalistów i stanowi średnio 1,45 % wartości sprzedaży ?  W sklepach, w których marże są już i tak niskie, nikt nie może sobie pozwolić na straty z tytułu kradzieży. Złodzieje sklepowi ukradną niemal wszystko, co nie zostało zabezpieczone. Oprócz tak bardzo rozpowszechnionej kradzieży odzieży, telefonów komórkowych i tabletów, bardzo modna stała się kradzież jedzenia. Systemy antykradzieżowe EAS pomagają redukować straty w bardzo efektywny sposób. Szacuje się, że po instalacji systemu EAS, straty z powodu kradzieży mogą spaść od 50 % , a nawet do 90 %.

Niektórzy inwestorzy obawiają się inwestowania w systemy bramkowe z uwagi na koszt. Okazuje się jednak, że koszt jednostkowy zabezpieczenia jest relatywnie niski i wynosi od 0,07 zł – 1,2 zł w przypadku odzieży, oraz 0,09 – 1,80 zł w przypadku asortymentu IT lub sklepów budowlanych. Takie stawki można spokojnie wkalkulować w cenę towaru. Ponadto dobrze zabezpieczony sklep to również spokój dla personelu, który zajmie  się obsługą klientów. Właściciele sklepów mogą przeznaczyć zabezpieczone środki w inne obszary działalności.

Kradzieże na rynku Retail to dzisiaj bardzo duży problem, który stale narasta, zwłaszcza w dobie kryzysu. Złodzieje sklepowi nie boją się odpowiedzialności, traktując sklepy jak hurtownie. Towar skradziony w sklepie trafia do obrotu w Internecie lub służy do zaopatrywania kolejnych placówek. Tendencja wzrostowa nadal się utrzymuje, a złodzieje sklepowi wynajdują coraz to nowsze metody kradzieży.

Kradzieże w sklepach, w tym pracownicze i kradzieże dostawców, kosztują detalistów wiele miliardów dolarów każdego roku. Ostatnie badania pokazują, że kradzieże np. w USA występują 1.200.000 razy dziennie w tempie strat ok. 20,000 dolarów/min. Z detalicznego punktu widzenia łapanie złodziei i przekazywanie ich policji jest bardzo uciążliwe, kosztowne i czasochłonne.

Aby kontrolować te straty, kupcy musieli podjąć radykalne środki w dobie walki z kradzieżami w sklepach. Większość dużych detalistów zatrudnia tajnych detektywów, którzy monitorują klientów. Niestety detektywi sklepowi nie wystarczą. Przepływ klientów jest tak duży, że zautomatyzowanie procesu jest niezbędne.

Zastosowanie elektronicznych systemów antykradzieżowych to najlepsze i najskuteczniejsze jak dotąd narzędzie redukujące straty oraz odstraszające potencjalnych złodziei. Oczywiście, każda działalność detaliczna jest wyjątkowa,  każdy może zatem doświadczać zupełnie różnych wyników w stosowaniu zabezpieczeń. Dlatego bardzo ważne jest, aby właściciele sklepów poznali zasadę działania oraz obsługi systemów antykradzieżowych, jak również prowadzili stały monitoring sprzedaży i przepływu klientów. Tylko kompleksowe, systemowe podejście do zabezpieczania i obsługi sklepu pozwoli zredukować straty do minimum.

Wbrew pozorom bramki antykradzieżowe to bardzo zaawansowane urządzenia, ponieważ współpracują z kilkoma kluczowymi elementami sklepu. Tylko kompleksowe podejście pozwala w pełni zrozumieć, jak wiele można zyskać, instalując EAS.

Firma BRAJAN doradzi Państwu w doborze odpowiedniego systemu, pomoże zrozumieć skalę problemu z kradzieżami. Działamy na terenie całego kraju.